5 dk.

Bazı zamanlar vardır kendinizi tanıyamadığınız , anlamlandıramadığınız. Böyle zamanlarda yapmanız gerekenin sadece iç sesinizi dinlemek olduğunu unutmayın zira unutuğunuzda hatırlamanız çok sancılı oluyor.

Böyle anlarda kendinizi ve sizin için önemli kişileri hayal kırıklığına uğratmanız daha çok can yakıyor. Dank etme anlarında anlıyorsunuz artık çok geç olmuş . Giden gitmiş, kırılan kırılmış ve en büyük giden en büyük kırılan kendiniz olmuşsunuz. Kim olduğunuzu , ne olduğunuzu hatırlamak zor oluyor. Yoruluyorsunuz…

Sonra bütün iç savaşınızı bütün yorgunluğunuzu bir an için patlayıp dağıtıyorsunuz tam oldu dediğiniz şeyleri, buldum dediğiniz insanları. Arkadaşları, sevgiliyi,aileyi…

İşte tam olarak böyle anlarda patlamamak için ara sıra bir 5 dk. gerekiyor insana. Bir sahil kenarında, bir ayna karşısında, yatmadan önce bir 5 dk. Benim kimim demek için değil ‘sen kimsin’ diyebilmek için kendine. Hatırlatmak için kim olduğunu ne olduğunu. Unuttukalrını hatırlamak için 5dk.

Kendi kırgınlığını bir kenara bırakıp kırdıklarını tamir etmek için güç toplamak için 5dk. İnsan olduğunu hatalar yapabileceğini bilmek için 5dk. Amaçalrını hatırlamak için 5dk. Nerede olduğunu hatırlamak için 5 dk.

Hadi şimdi geçin aynanın karşısına  ve sorun kendinize sadece 5 dk.

‘ Kimsin sen ?’

Daha sonra anlık patlamalar yaşayıp pişman olmamak için sadece 5dk.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s